Relacja Medialna – Konferencja w Katowicach, 07 października 2010 r. – BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.

Konferencja w Katowicach, 07 października 2010 r.

Relacja Medialna

7-go października 2010r. w katowickim hotelu Qubus została zorganizowana trzecia edycja konferencji "Synergia systemów IT: ERP + MES + SCADA". Na spotkaniu zainaugurowano otwarcie specjalnego centrum analiz biznesowych HELP DESK CENTER: IT Solutions for Industries, które ma świadczyć bezpłatne usługi doradcze dla przedsiębiorstw planujących inwestycje w obszarze produkcji.

Główny organizator konferencji, firma konsultingowa Business Penetration & Consulting (BPC) już na etapie organizacji spotkania odnotowała spore zainteresowanie tematyką - Dyrektorzy Produkcji prosili nas o zaprezentowanie systemów monitoringu pracy maszyn w czasie rzeczywistym. Szefowie IT chcieli poznać możliwości integracji ERP z wybranymi rozwiązaniami zarządzania produkcją. Potencjalnych uczestników interesowały konkrety, gdyż są na etapie wyboru rozwiązań lub planowania budżetów na rok 2011 – tłumaczy Łukasz Kubas, Manager firmy BPC.

Partnerem technologicznym konferencji w obszarze ERP była firma IFS Poland, która zaprezentowała rozwiązanie IFS Applications. Przedstawiła ona elastyczne metody zarządzania produkcją z uwzględnieniem aspektów ekologicznych. W ankietach konferencyjnych aż 10 firm wskazało, iż jest na etapie planowania inwestycji związanych z informatyzacją całego przedsiębiorstwa. Chęć uczestnictwa w spotkaniu wyrazili również dotychczasowi partnerzy firmy IFS, którzy rozbudowują system o kolejne funkcjonalności.

W bloku tematycznym związanym z systemami klasy MES firma Abis zaprezentowała przykładowe realizacje systemów MES oraz sposoby wymiany informacji z systemami ERP wraz z automatyką linii i maszyn produkcyjnych. Wystąpienie prezesa firmy Piotra Bistronia wzbudziło aplauz publiczności, a uczestnicy zgłaszali chęć zorganizowania spotkania, na którym zostanie omówionych więcej realizacji.

Firma ANT "zabrała" uczestników na wirtualną wycieczkę po jednej z fabryk produkcyjnych, podczas których można było zobaczyć, co się dzieje na produkcji, sprawdzić efektywność, prześledzić zdarzenia produkcyjne i realizację zamówień w czasie rzeczywistym, on-line.

Po raz pierwszy organizator spotkania (na wyraźne życzenie uczestników) wprowadził do konferencji systemy gospodarki narzędziowej i organizacji danych dotyczących narzędzi. Rozwiązania reprezentowała firma COSCOM Polska, która jest jedynym w Polsce oddziałem niemieckiej korporacji COSCOM Computer, będącej producentem oprogramowania dla optymalizacji procesów w przemyśle wytwórczym.

Na zakończenie firma OEPD, autoryzowany partner VMware wprowadziła uczestników do tematu wirtualizacji. Zaprezentowała możliwość tworzenia wirtualnych środowisk jako jedną z metod lepszego wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa oraz zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa infrastruktury IT.

W projekcie BPC związanym z organizacją konferencji zarejestrowało się 60 uczestników reprezentujących 47 przedsiębiorstw. Z przyczyn losowych część uczestników nie mogła przybyć na spotkanie, byli jednak zainteresowani otrzymaniem materiałów lub przeprowadzeniem indywidualnych prezentacji – mówi Łukasz Kubas. – Obecnie kontaktujemy się z osobami, które nie przybyły i ustalamy dogodny dla nich termin spotkań.

Na spotkaniu zaingurowano otwarcie specjalnego centrum analiz biznesowych HELP DESK CENTER: IT Solutions for Industries, które ma świadczyć bezpłatne usługi doradcze dla przedsiębiorstw planujących inwestycje w obszarze produkcji. Z informacji, które posiadamy wynika, że usługi doradcze będą jedynymi na skalę kraju usługami tego rodzaju świadczonymi bezpłatnie – mówi Iwona Gajda, Prezes Zarządu BPC – Będziemy przeprowadzać analizy potrzeb w zakresie dostosowania systemów IT w oparciu o informacje pochodzące bezpośrednio z tzw. "hali produkcyjnej". Nasi wdrożeniowcy sporządzą analizy potrzeb przedsiębiorstwa, które będą podstawą zarekomendowania dostawcy. HELP DESK CENTER: IT Solutions for Industries zostało stworzone jako wspólna inicjatywa firmy Business Penetration & Consulting oraz Techveni, firmy IT specjalizującej się we wdrażaniu autorskich rozwiązań klasy MES oraz SCADA. Centrum będzie działać pod marką BPC i nie będzie prowadzić działalności handlowej w zakresie sprzedaży systemów.

Konferencja BPC GROUP POLAND:
Termin: 07 października 2010 r.
Czwartek, 09:00
Miejsce: Katowice, Qubus Hotel Prestige
40-007 Katowice, ul. Uniwersytecka 13
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Organizator Generalny:
BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.
Partnerzy Technologiczni:
IFS Industrial and Financial Systems Poland Sp. z o.o. Abis Sp. z o.o. Sp.k. COSCOM Polska ANT Sp. z o.o. OEPD Sp. z o.o.
Patroni Medialni:
Automatyka.pl